Kako zaštititi dete od komaraca?
Sa toplim danima, dolaze i komarci. Evo saveta za prevenciju ujeda od ovih dosadnih insekata...
Baš kad ste obradovali toplijim danima, setili ste se da se sa njima dolaze i dosadni komarci! Neprijatelji broj jedan za boravak u prirodi, blizu vode, duge šetnje i zalaske sunca.
Kako možete pobeći ovim dosadnim insektima koji ne samo da jako iritiraju već i mogu izazvati otoke pogotovo kod najmlađih koji imaju osetljivu kožu? Iako ne postoji čarobna pilula, možete preduzeti ove preventivne mere kako biste zaštitli decu i čitavu porodicu od komaraca.
1. Mreže protiv komaraca za bebe
Tokom dana, mreže protiv komaraca mogu biti izuzetno praktične.
Kada je zaštita beba u pitanju, pojedini proizvođači kolica imaju sisteme zaštite pravljene po meri. Postoje i univerzalne mreže protiv komaraca koje se prilagođavaju svim modelima kolica.
2. Lagana i svetla odeća
Za odlazak u prirodu koristite dugu, lepršavu odeću od prirodnih materijala koja će pokriti većinu vašeg tela i tela vaše dece.
Odlučite se za odeću svetle boje jer insekte posebno privlače tamne i fluorescentne boje.
3. Trikovi za zoru i veče
Komarci su obično aktivni u zoru i uveče. Ograničite izloženost otvorenom prostoru što je više moguće u vreme kada komarci napadaju.
Kada ste u zatvorenom prostoru, trudite se da ne dozvolite komarcima da vam se pridruže. Idealno bi bilo da imate mrežice na prozorima kako biste neometano mogli da otvorite prozor kada god to poželite. Ako nemate mrežice i otvorite prozor, ne zaboravite da ugasite svetlo.
4. Koristite Dermosens sprej protiv komaraca
Dermosens pH 5,5 sprej je univerzalni preparat koji pomaže u svim stanjima pojave crvenila i svraba na koži, bez obzira na uzrok pojave ovih simptoma, pomažući normalizaciju stanja kože, povlačenje crvenila i smirivanje svraba.
Zašto je bitno da preparat protiv komaraca ne sadrži mentol?
Dermosens pH 5,5 sprej sadrži savremeno hladeće sredstvo sa kontrolisanim hlađenjem, što je, s jedne strane, potpuno u skladu sa savremenim preporukama za izbegavanje mentola i sličnih komponenti, dok s druge strane omogućava primenu kod oba pola i kod dece svih uzrasta.
Ovaj sprej se odlikuje vrlo bitnom karakteristikom za kožu, a to je da poseduje fiziološki pH kože - 5,5. Pored toga, sadrži sledeće komponente koje omogućavaju brz i vidljiv efekat na koži:
- Etarsko ulje lavande - antibakterijsko, antifungalno i repelentno dejstvo. Ispoljava dejstvo i kod smirivanja alergijskih manifestacija na koži.
- Pantenol, tj. provitamin B5, poboljšava hidrataciju kože, ublažava svrab, smanjuje upale i ojede kože i ubrzava zarastanje rana i opekotina.
- Ekstrakt lista aloje deluje anti-inflamatorno, tj. umiruje upale na koži i povećava sintezu kolagena u tkivu što dovodi do bržeg zarastanja oštećene kože.
- Alantoin stimuliše regeneraciju tkiva i ubrzava zarastanje rana.
Dermosens pH 5,5 sprej svoju efikasnost ispoljava u sledećim stanjima:
- Insekticidno i akaricidno dejstvo, preventivna primena kao zaštita od ujeda komaraca i drugih insekata, kao i krpelja
- Smirivanje iritirane kože na mestu ujeda insekata, zatim posle kontakta kože sa koprivom, otrovom meduza i sl.
5. Kako tretirati ujed ako se i pored mera prevencije ipak desi?
Ako je uprkos svim vašim merama predostrožnosti, komarac uspeo da ubode vaše dete ne brinite previše. Ujedi insekata su smetnja, ali obično nisu razlog za zabrinutost. Znajte da postoje rešenja koja mogu ublažiti ugrize i sprečiti moguće bolesti.
Prvo, dezinfikujte ugriz kako biste smirili svrab. Postoji mnogo krema, pa se ne ustručavajte da pitate svog farmaceuta za savet.
U slučaju upale, stavite kockice leda umotane u peškir, a ako otok ne spada ili se crvenilo širi, obavezno potražite savet lekara.
Izvor: bebac.com